Terör örgütü bağlantılı iki kişi TBMM'ye girmek isterken yakalandı

Terör örgütü bağlantılı iki kişi TBMMye girmek isterken yakalandı

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde terör eylemi gerçekleştirmek isteyen iki kişi TBMM'ye girmeye çalışırken yakalandı. Zanlılar banko görevlisini rehin almaya çalışırken koruma görevlilerinin müdahalesi ile gözaltına alındılar.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde terör eylemi gerçekleştirmek isteyen iki kişi son anda engellendi.

Siyasi partilerin grup toplantılarının olduğu saatlerde Meclis kapısına gelen biri kadın iki kişi, CHP İstanbul Milletvkeli Mahmut Tanal ile randevularının olduğunu söyleyerek Meclis'e giriş yapmak istedi.

Meclis'in kuralları gereği görevliler Tanal'ı arayarak bilgi verdi. Güvenlik kaynaklarına göre, Tanal söz konusu iki kişinin içeri alınmasını istedi. Ancak buna rağmen iki kişinin hal ve tavırlarından şüphelenen polisler şüphelilere yönelik kimlik kontrolü gerçekleştirdi. Yapılan kontrolde kadın şüphelinin araması olduğu tespit edildi.

Bunun üzerine güvenlik güçleri iki kişiyi gözaltına almak istedi. Ancak şüpheliler yanlarında getirdikleri kesici aletler ile banko görevlilerini rehin alarak gözaltı işlemine direnmeye çalıştı. Takviye ekiplerin gelmesinin ardından şüpheliler kısa sürede gözaltına alındı.

Şüphelilerin üst ve çantalarında yapılan aramada içinden kablolar çıkan bantla sarılmış siyah bir kutu ile kesici alet ve bir tablet bilgisayar ele geçirildi.

Bomba imha ekipleri tarafından incelenen kutunun boş olduğu tespit edildi.

Mulla Zincir ve Eylem Yücel isimli şüphelilerin, terör örgütü DHKP-C üyesi olmak ve örgüt propagandası yapmaktan suç kayıtlarının olduğunu belirlendi.

Olayla ilgili soruşturma geniş çaplı olarak sürdürülüyor.

Yorumlar

Bu etkinlik için henüz yorum yapılmamıştır. Yukarıdaki bölümü kullanarak ilk yorum yapan siz olabilirsiniz.

Son Haberler