"Salgının zirve dönemini geride bıraktık"

Salgının zirve dönemini geride bıraktık

Kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Covid-19 salgınında zirve dönemin geride kaldığını belirterek, vaka sayısını sıfıra yaklaştırmak için bir süre daha kısıtlamaların devam edeceğini söyledi. Erdoğan, Ayasofya'ya ilişkin de ''Ayasofya'nın kültürel miras vasfını koruyacağız'' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar:

''Toplantımızda son 5 aydır hep olduğu gibi corona virüs salgının etkilerini konu aldık. Türkiye bu konuda başarılı bir örnek ortaya koydu. Salgının zirve dönemini geride bıraktık. Destek paketlerimiz ile teşviklerimiz ile ülkemizdeki her kesmi yeni döneme hazırlamanın gayreti içindeyiz. Ekonomide toparlanmayı ve yeni bir atılım için gereken her türlü adımı atıyoruz.

Hala süren bazı kısıtlamaları bir müddet daha ödememiz gereken bedeller olarak görmeliyiz. Vaka sayısını sıfıra yaklaştırmak için bir süre daha kısıtlamalara devam edeceğiz.

Geçtiğimiz hafta görüşülerek kabul edilen Baro yönetimleri ile ilgili kanun değişikliğinin hayırlı olmasını diliyorum. Suriye'de, Kuzey Irak'ta ve Libya'da ortaya koyduğumuz iradenin salgın döneminde kesintisiz sürmesini sağladık. Ayasofya'nın kültürel miras vasfını koruyacağız.

Ayasofya'nın müzeden camiye döndürülmesi ile hepimizi şüphesiz sevindirdi. Burada bir kez daha kiliseden değil müzeden camiye dönüştürüldüğünü hatırlatmak isterim. Ayasofya'yı 1934'te kimler müzeye çevirdi? Bu yanlışı biz düzeltiyoruz.

Türkiye olarak çifte standarda maruz kalmaktan kurtulamadık. AB'ye tam üyelik sürecimiz bunun örneği. Libya'daki meşru hükümet sırf Türkiye destekliyor diye yıpratılmaya çalışmakta."

Yorumlar

Bu etkinlik için henüz yorum yapılmamıştır. Yukarıdaki bölümü kullanarak ilk yorum yapan siz olabilirsiniz.

Son Haberler