Müzikal düello 'Two Turkish Tenors' Şura Salonu'nda

Müzikal düello Two Turkish Tenors Şura Salonunda

"Two Turkish Tenors" Ankaralı sanatseverleri müzikal bir düelloya tanıklık etmeye davet ediyor.

Müzikal düello olan "Two Turkish Tenors", 5 Mart Perşembe akşamı saat 20.00'da MEB Şura Salonu'nda izleyiciyle buluşacak.

"Two Turkish Tenors" hakkında:

2 perde / 110 dak.
Yazan-Yöneten: Atılgan Gümüş
Oyuncular: Cenk Bıyık, Atılgan Gümüş
Kostüm Tasarımı: Taylan Alkan
Koreografi: Mikhail Samoylov
Orkestra: The Band

Konservatuvardan iki sınıf arkadaşının 20 yıl sonra sahne üzerindeki müzikal düellosuna tanıklık edeceğimiz “Two Tenors”un başrollerinden birinde hem uluslararası arenada hem de ülke çapındaki projelerde yer alarak sanatseverlerin beğenisini kazanmış opera sanatçısı Cenk Bıyık var.

Diğer başrol ise tiyatro oyunlarının, televizyon yapımlarının ve sinema filmlerinin aranılan oyuncusu aynı zamanda eğitimli tenor Atılgan Gümüş’e ait.

Şovun seyirciyi “jüri” olarak hissettiren yapısında Cenk, Atılgan’ın şarkıları yorumlamasını laubalice bulurken, Atılgan ise Cenk’in tarzını abartılı ve snop olarak değerlendirir.

Dakikalar ilerledikçe bu iki tenorun sahnedeki yetenek sergileme kavgası o denli çığırından çıkar ki; olay, öğrencilik yıllarına ve özel hayatlarına dek uzanan sataşmalarla müzikal bir hesaplaşmaya döner.

Birbirlerine bu denli kızan ancak bir o kadar da hayranlık duyan “Two Tenors”dan kimin haklı olduğuna jüri olarak siz karar vereceksiniz.

Yorumlar

Bu etkinlik için henüz yorum yapılmamıştır. Yukarıdaki bölümü kullanarak ilk yorum yapan siz olabilirsiniz.

Son Haberler