Max Fm'in radyo sponsorluğunda gerçekleştirilen CBL Ankara’da 5. haftanın ardından...

Max Fmin radyo sponsorluğunda gerçekleştirilen CBL Ankara’da 5. haftanın ardından...

Max Fm'in radyo sponsorluğunda gerçekleştirilen CBL Ankara Kurumlararası Basketbol Ligi’nde yeni sezonun beşinci haftası, oynanan 7 maç ile geride kaldı. Türkiye Petrolleri, Enerjisa, Man, Ortana, SSB, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Aselsan takımları haftayı galibiyetle kapattı.

A Grubu’nda 3’er galibiyet ile yenilgisiz iki takım Türk Telekom ve Roketsan zirveyi paylaşırken, B Grubu’nda maç fazlası ile Enerjisa ilk sırada, 4’te 4 yapan Ortana ise gizli lider olarak ikinci sırada yer aldı. C Grubu’nda ise 4’te 4 yapan diğer bir takım Aselsan liderlik koltuğunda otururken; ADO ile Hazine ve Maliye Bakanlığı ikişer galibiyetle lideri takip etti.

Prof. Dr. Rüştü Yüce Spor Salonu’nda oynanan beşinci hafta maçları sonunda ADO takımını 83-43 mağlup eden Aselsan “Haftanın Takımı” oldu. Aselsan takımının Antrenörü Orkun Tuncer “Haftanın Antrenörü” seçilirken; Hazine ve Maliye Bakanlığı takımında yer alan İbrahim Yücel ise 26 dakika sahada kaldığı maçta 22 sayı-14 ribaund-1 blok-1 top çalmalık perfonması ile “Haftanın Oyuncusu” oldu.

Haftanın 5'inde ise şu isimler yer aldı:

  • Caner İpek (Ortana)
  • Sinan Savaş (Man)
  • Vedat Tekeli (SSB)
  • Emirhan Taş (Türkiye Petrolleri)
  • Alper Toper (Aselsan)

5. Hafta Maç Sonuçları

TCMB-Enerjisa: 51-55
Man-Denizbank: 72-53
Eti Maden-Türkiye Petrolleri: 42-57
TCDD-Ortana: 54-85
SBB-EPDK: 55-51
Hazine ve Maliye B.-STM: 61-47
Aselsan-ADO: 83-43

Yorumlar

Bu etkinlik için henüz yorum yapılmamıştır. Yukarıdaki bölümü kullanarak ilk yorum yapan siz olabilirsiniz.

Son Haberler