Liu Yifei yüzünden Mulan'ı boykot çağrısı

Liu Yifei yüzünden Mulanı boykot çağrısı

Disney'in aksiyon-drama türündeki filmi Mulan, vizyona yeni girdi ama Uzak Doğu’da filme tepki var. Tayland ve Tayvan’da protestocular, seyircileri, filmi boykot etmeye çağırdı. Çağrıya, filmin başrol oyuncusu Liu Yifei'nin geçen yıl hükümet karşıtı göstericileri bastırmak için aşırı güç kullanmakla suçladıkları Hong Kong polisine destek vermesini gerekçe gösterdi.

CNN’in haberine göre, Hong Kong’lu aktivist Joshua Won, “Film bugün gösterime girdi. Ancak Disney, Pekin'e övgüde bulunduğundan ve Liu Yifei, Hong Kong'da polis şiddetini açıkça ve gururla desteklediği için, insan haklarına inanan herkesi Mulan’ı boykota davet ediyorum” dedi. Pek çok kişi, ellerinde "Boykot Mulan" dövizleriyle sokağa çıktı.

Çin doğumlu ABD vatandaşı olan Yifei, geçen yıl verdiği bir röportajda, Hong Kong’da barışçıl başlayan, ancak daha sona göstericilerle polis arasında çatışmalara sahne olan eylemlerle ilgili konuşmuş ve sosyal medyadan da “Hong Kong polisini destekliyorum. Hepiniz şimdi bana saldırabilirsiniz. Hong Kong için nasıl bir utanç” paylaşımını yapmıştı.

#BoycottMulan (Boykot Mulan) etiketi kısa sürede Twitter’da trend haline gelirken, Yifei’nin paylaşımına yeniden tepki içeren yorumlar yağdı.

Yorumlar

Bu etkinlik için henüz yorum yapılmamıştır. Yukarıdaki bölümü kullanarak ilk yorum yapan siz olabilirsiniz.

Son Haberler