Limonata satan çocuklara cömert bağış

Limonata satan çocuklara cömert bağış

Ünlü oyuncu Angelina Jolie, Londra'da yaşayan ve Yemenli çocuklara para toplamak için limonata satan iki çocuğa bağış yaptı.

Londra'da yaşayan altı yaşındaki iki yakın arkadaş Ayaan Moosa ve Mikaeel Ishaaq, Yemen'deki kriz hakkında bilgi sahibi olduktan sonra yardım etmeye karar verdi ve limonata standı açtı.

Angelina Jolie de iki arkadaşın yardım kampanyasını, BBC News internet sitesinde yer alan haber aracılığıyla duydu ve çocuklara not yazılı bir kart gönderdi.

Jolie kartta, "Sevgili Ayaan ve Mikaeel, Yemen'deki çocuklara yardım amacıyla yaptıklarınızdan dolayı size ve arkadaşlarınıza teşekkür ederim. Sizden limonata alamadığım için üzgünüm ama yine de standınıza bağış yapmak isterim. Sevgiler" yazdı.

BBC Türkçe'de yer alan habere göre Ayaan'ın annesi Adeela Moosa, Angelina Jolie'nin yardım notunun "biraz tuhaf ama muhteşem" olduğunu söyledi.

Adeela Moosa, Jolie'nin limonata kampanyasından haberdar olduktan sonra İngiltere'deki temsilcisiyle iletişime geçtiğini daha sonra temsilcinin de aileyle temasa geçtiğini anlattı.

Moosa, Angelina Jolie'nin 'çok cömert bir bağışta bulunduğunu' ifade etti. Yardım kampanyasında şimdiye kadar 67 bin sterlinden fazla para toplandı.

Yorumlar

Bu etkinlik için henüz yorum yapılmamıştır. Yukarıdaki bölümü kullanarak ilk yorum yapan siz olabilirsiniz.

Son Haberler