Joker'i Joaquin Phoenix canlandıracak

Jokeri Joaquin Phoenix canlandıracak

Warner Bros ve DC'nin yeni Joker projesiyle ilgili detaylar kesinleşti.

Suicide Squad filminin öne çıkan karakterleri Harley Quinn ve Joker'i canlandıran oyuncular Margot Robbie ve Jared Leto'nun oynacağı konuşulan rolü Joaquin Phoenix kaptı.

DC'nin merakla beklenen Joker filminin başrollerinde Leonardo DiCaprio mu yoksa Margot Robbie ve Jared mi oynacak ? sorusunun cevabı belli oldu. Joaquin Phoenix'in ikonik karakter Joker'e hayat vereceği resmi olarak açıklandı.

Her, Sınırları Aşmak, Gladyatör ve The Master gibi filmlerin yıldızı, 3 Oscar adayı Joaquin Phoenix, solo Joker filminde DC Comics'in ikonik karakterine hayat verecek.

"Toplum tarafından hiçe sayılmış bir insanın cesur karakter çalışması olmanın yanı sıra, aynı zamanda uyarı niteliği taşıyan bir hikaye" olarak ele alınacağı açıklanan filmin ismi ise henüz bilinmiyor.

FİLMİN KONUSU

1980'lerin Gotham City'sinde geçecek olan film, Batman'in ezeli düşmanı olan ikonik karakterin geçmişine bir bakış sunacak ve Joker'e dönüşümünü ele alacak. The Wrap'de yer alan habere göre; filmin hikayesi Alan Moore ve Brian Bolland imzalı grafik roman The Killing Joke'tan uyarlanacak. Grafik romanda Joker'i şakalarına hiç gülünmeyen bir stand-up komedyeni olarak görüyoruz. Fakirlikle boğuşan komedyen, başına gelen talihsizlikler sonucunda aklını yitiriyor ve Gotham'da terör estiren, suçun prensi olan Joker'e dönüşüyor.

Yorumlar

Bu etkinlik için henüz yorum yapılmamıştır. Yukarıdaki bölümü kullanarak ilk yorum yapan siz olabilirsiniz.

Son Haberler