İstanbul Çekmeköy'de askeri helikopter düştü

İstanbul Çekmeköyde askeri helikopter düştü

İstanbul Çekmeköy'de askeri helikopter bir sitenin oyun parkına düştü. 4 asker şehit oldu. Olayla ilgili inceleme başlatıldı.

Askeri helikopter Çekmeköy'de bir sitenin oyun parkına düştü, kazada Pilot Yüzbaşı Ümit Özer, Yüzbaşı Semih Özcan, Astsubay Başçavuş İlyas Kaya ve Astsubay Üstçavuş Yakup Avşar şehit oldu.

Kaza İstanbul Çekmeköy ilçesinde meydana geldi. Test uçuşu için 4. Kara Havacılık Alay Komutanlığı'ndan havalanan UH-1 tipi helikopterde önce 2 pilot ve 4 teknisyen vardı. Bakımdan yeni çıkan helikopter önce piste iniş yapıp 2 teknisyeni indirdi ve yeniden havalandı. Ancak Kirazlıdere Mahallesi üzerinde arızalandı.

Helikopter pilotları binaların arasındaki bir açık araziye zorunlu iniş yapmaya çalıştı. Pilotlar son bir çabayla helikopterin binalara çarpmasını önledi ama sitenin içindeki oyun parkına çakıldılar. Helikopter çarpışmayla alev aldı.

Olay yerine çok sayıda itfaiye ve sağlık ekibi sevkedildi. Yangına müdahale edildi. 4 askeri personel Sancaktepe Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürüldü. Acı haberi İstanbul Valisi Ali Yerlikaya duyurdu.

Helikopterin düştüğü site içinde hayatını kaybeden ya da yaralanan olmadı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Çekmeköy'de askeri helikopterin düşmesine ilişkin soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında, olayla ilgili bir başsavcıvekili ile iki cumhuriyet savcısı görevlendirildi.

Anadolu 3. Sulh Ceza Hakimliği'nce, Çekmeköy'de 4 askerin şehit olduğu helikopter kazasına ilişkin yayın yasağı kararı getirildi.

Yorumlar

Bu etkinlik için henüz yorum yapılmamıştır. Yukarıdaki bölümü kullanarak ilk yorum yapan siz olabilirsiniz.

Son Haberler