Instagram 'gönderi sabitleme' özelliğini hayata geçirdi

Instagram gönderi sabitleme özelliğini hayata geçirdi

Instagram’da kullanıcıların çok uzun süredir talep ettiği bir özellik olan ‘gönderi sabitleme’ özelliği sonunda tüm kullanıcılar için kullanılabilir hale geliyor.

Popüler sosyal medya uygulaması Instagram, kullanıcıların Reels’lar da dahil olmak üzere daha fazla gönderiyi sabitlemeye izin verdiğini duyurdu. Bununla birlikte pek çok yeni özelliğin de geldiğini açıkladı. Şirket, bu yeni özelliğin içerik oluşturuculara profillerinde kendilerini ifade etmelerini sağladığını söyledi.

Twitter ve TikTok’ta yer alan bu özelliği birçok kullanıcı uzun zamandır bekliyor.

ShiftDelete'in aktardığı habere göre; gönderi sabitleme özelliği, kullanıcıların istedikleri gönderiyi profilinin en başında tutmasını sağlıyor. Bu sayede sabitlenmiş gönderileri yakın zamanda paylaşmış gibi göstermek mümkün. Özellikle içerik oluşturucular için gönderi sabitleme, belirli gönderilerin fark edilmesi için önemli.

Instagram bu özelliğin nasıl kullanılacağını açıkladı. Bunun için bir gönderinin ya da Reels’ın sağ üst köşesindeki üç noktaya tıklanacağını söyledi. Ardından çıkan seçenekler arasından 'Profilinize Sabitle'yi seçin. Sonuç olarak gönderinizi profilinize gerçekleştirmiş oluyorsunuz.

Yorumlar

Bu etkinlik için henüz yorum yapılmamıştır. Yukarıdaki bölümü kullanarak ilk yorum yapan siz olabilirsiniz.

Son Haberler