İngiltere'de film çekimleri karantinadan muaf

İngilterede film çekimleri karantinadan muaf

İngiltere'de corona virüs salgını normalleşme süreciyle birlikte getirilen kurallar, film çekimleri için genişletilecek.

Bakanlar kurulunun verdiği karara göre, Tom Cruise'lu Mission Impossible 7 (Görevimiz Teahlike) film ekibi de dahil olmak üzere çekimini İngiltere'de gerçekleştirecek olan birçok ekip, karantina kurallarından muaf tutulacak.

İngiltere'nin Muhafazakar Parti üyesi olan Kültür Bakanı Oliver Dowden'ın yaptığı açıklamaya göre ülkeye gelen film ekipleri karantina kurallarının uygulanmasına dahil edilmeyecek. Yani ülkeye giriş yaptıklarında 14 gün kuralından muaf tutulacaklar.

Ancak ekipler kesinlikle bulunmaları gereken ortamlardan farklı bir yere gidemeyecekler. Bir diğer deyişle konaklama yerleri ile setleri arasında mekik dokuyup bu planın dışına çıkamayacaklar.

Dowden'ın bu kararının Tom Cruise ile yaptığı konuşmanın ardından verildiği söyleniyor. Mission Impossible 7'ın yanı sıra The Batman, Jurassic World: Dominion, Fantastic Beasts 3 gibi yapımların da İngiltere'de çekilmesi planlanıyor.

Hollywood filmleri coronavirüs döneminde ikiye ayrılmış durumda. Amerika'da çekimlerin yapılması çok daha güç olduğu için film ekiplerinin bir kısmı Yeni Zelanda'ya diğer kısmı ise İngiltere'ye yönleniyor.

Yorumlar

Bu etkinlik için henüz yorum yapılmamıştır. Yukarıdaki bölümü kullanarak ilk yorum yapan siz olabilirsiniz.

Son Haberler