"Hayal et özgürleş" sloganıyla "Ulusal Egemenlik ve Atatürk" resim yarışması düzenleniyor

Hayal et özgürleş sloganıyla Ulusal Egemenlik ve Atatürk resim yarışması düzenleniyor

Çankaya Belediyesi, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) kuruluşunun 101. Yılında Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için resim yarışması düzenledi. Çankaya Belediyesi, “Hayal et özgürleş” sloganıyla çocukları “Ulusal Egemenlik ve Atatürk” konulu resim yarışmasına davet etti.

Ulusal Egemenlik ve Atatürk konulu resim yarışmasına Çankaya sınırları içerisinde yaşayan 6-13 yaş arası çocuklar 25 Mart tarihine kadar başvuruda bulunabilecek. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi ve özel okullarda eğitim gören çocukların velilerinin onayıyla katılabilecekleri yarışmada çocuklar, 6-9, 9-11 ve 12-13 yaş arasında kategorilerde tatlı bir rekabete girecekler.

Yarışmaya katılacak çocuklar resimlerini 35x50 cm resim kağıdı veya karton üzerinde sulu boya, akrilik boya, guaj boya, pastel boya ya da kolaj tekniği kullanarak yapabilecek.

Ulusal Egemenlik ve Atatürk coşkusunu resimlere işleyecek olan çocuklar velileriyle birlikte yarışmaya katılacak resimlerini mahallelerinde bulunan Çankaya Evlerine ya da Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezine elden teslim edebilecekler.

Yorumlar

Bu etkinlik için henüz yorum yapılmamıştır. Yukarıdaki bölümü kullanarak ilk yorum yapan siz olabilirsiniz.

Son Haberler