Gigi Hadid, Weinstein’in cinsel saldırı davasında jüri üyesi olacak

Gigi Hadid, Weinstein’in cinsel saldırı davasında jüri üyesi olacak

Amerikalı süper model Gigi Hadid, yapımcı Harvey Weinstein’in New York’ta görülecek cinsel saldırı davasında jüri üyeleri arasında yer alabilir.

CNN’in haberine göre 24 yaşındaki model, Manhattan Yüksek Mahkemesi tarafından 120 diğer potansiyel jüri üyesi arasındaki isim olarak mahkemeye çağrıldı.

Hadid, yargıca, tıpkı potansiyel tanık Salma Hayek gibi Weinstein'la da daha önceden tanıştığını söyledi. Hadid, “Bence gerçekler hakkında hala açık fikirliyim” dedi.

Hadid, perşembe günü form doldurması ve mahkemeye göndermesi istenen potansiyel jüri üyeleri olarak kalan 35 kişiden biriydi.

Ünlü model geçen hafta, Instagram hikayesinde, jüri üyeliğinden bahsetmiş ve çok heyecanlı olduğunu söylemişti.

Weinstein’in suç davası geçen hafta pazartesi günü Manhattan’da açıldı. Jüri seçimlerinin tamamlanmasının ardından iki ayda davanın tamamlanması bekleniyor.

Hollywood yapımcısı, 80'den fazla kadın tarafından cinsel istismarla suçlansa da sadece iki kadının suçlamalarına dayanarak iki tecavüz, bir cinsel suç eylemi ve iki cinsel saldırı davasıyla karşı karşıya kaldı. Yargılama sonucunda suçlu bulunması halinde ömür boyu hapis cezası alabilir. Weinstein, kendisine yöneltilen suçlamaları kabul etmedi.

New York'ta açılan dava sonrası California'da Weinstein aleyhine yeni cinsel suçlamalar getirildi. Yeni suçlamalar, Weinstein’in 2013’te iki gün arayla bir kadına tecavüz, diğerine de cinsel saldırı iddialarını içeriyor.

Weinstein’ın davası, Ekim 2017'de biri New York Times'ta, diğeri New Yorker'da olmak üzere, düzinelerce kadının yapımcı tarafından cinsel saldırıya maruz kaldığı iki bomba soruşturmanın yayınlanmasından iki yıl sonra başladı.

Yorumlar

Bu etkinlik için henüz yorum yapılmamıştır. Yukarıdaki bölümü kullanarak ilk yorum yapan siz olabilirsiniz.

Son Haberler