Bilkent Senfoni Orkestrası dijital yayında

Bilkent Senfoni Orkestrası dijital yayında

Bilkent Senfoni Orkestrası online konserlerinin yayınına “Bilkent Senfoni Dijital” platformunda başladı.

Bilkent Senfoni Orkestrası 2020-21 sezonunun ilk konserlerini pandemi kurallarına uygun olarak sınırlı sayıda seyirci ile gerçekleştirdi. 29 Kasım’daki seyircili son konserin ardından, seyircisiz kayıtlara başlandı.

Bilkent Senfoni Orkestrası bu süreçte, konserlerini seyirciyle buluşturmak için “Bilkent Senfoni Dijital” platformunu hayata geçirdi. Sanatseverler konserleri, evlerinin rahat ortamında diledikleri zaman izleyebilecekler.

Bilkent Senfoni Orkestrası Müzik Direktörü Nusret İspir “Bilkent Senfoni Dijital” hakkında şunları söyledi:

“Geçen sezon Mart ayında konserlerimizi iptal ettiğimizi duyurduğumuzda, yeni sezona normal şartlarda başlamayı ümit ediyorduk. Yaşadığımız bu olağanüstü dönemde, konser sezonumuzu “A, B, C” gibi çoklu planlarla geliştirmek zorunda kaldık. Koşullar ne olursa olsun, müziğimizi seyircimizle paylaşmaya devam etmenin yollarını aradık. Böylece “Bilkent Senfoni Dijital”i hayata geçirdik. Konser kayıtlarımızı Bilkent Üniversitesi Tasarım ve Müzik Bölümlerinin işbirliğiyle gerçekleştiriyoruz. Müzikseverler 10 Lira gibi sembolik bir ücretle konserlerimizi diledikleri yerde ve zamanda izleyebilecekler. Sosyal mesafeye özen gösterdiğimiz bugünlerde, mesafeleri yok ediyor, “Bilkent Senfoni’yi Evinize Davet Edin” diyoruz.”

Bilkent Senfoni Dijital konserlerine bilet.bilkent.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

Yorumlar

Bu etkinlik için henüz yorum yapılmamıştır. Yukarıdaki bölümü kullanarak ilk yorum yapan siz olabilirsiniz.

Son Haberler