Avatar 2'nin fragmanı izlenme rekoru kırdı

Avatar 2nin fragmanı izlenme rekoru kırdı

Merakla beklenen Avatar'ın devam filmi Avatar: Suyun Yolu (Avatar: The Way of Water), daha vizyona girmeden rekor kırdı. Filmin ilk çıkan fragmanı, tüm zamanların en çok izlenen fragmanları arasına girdi.

Yönetmen James Cameron'ın 10 yıldan uzun bir süredir beklenen Avatar devam filmi projesi Avatar: Suyun Yolu'ndan (Avatar: The Way of Water) yayınlanan ilk fragmanın şaşırtıcı sayıda fazla izleyici çekmesi, tamamen beklenmedik bir şey değil aslında. Fragmanın gösterime girmesinden sonra ilk 24 saat boyunca edindiği izleyici sayısı, ilk filmin hayranlarının Avatar'ın mistik dünyasına geri dönmek için ne kadar istekli olduğunu gösteriyor.

Disney ve 20th Century Fox, Avatar 2 fragmanının, online olarak yayınlandığı ilk 24 saat içinde 148,6 milyon tekil izlenmeye ulaştığını duyurdu. Bunun 23 milyonu, yalnızca Çin'den geliyor. Bu, fragmanın tek bir günde tüm Star Wars filmlerinden daha fazla görüntülendiği anlamına geliyor.

Rise of Skywalker'ın fragmanı ilk 24 saatte 112,4 milyon defa izlenmişti.

Yeni Avatar filminin fragmanı, ilk olarak geçtiğimiz hafta sonu vizyona giren 'Doktor Strange Çoklu Evren Çılgınlığında' filmiyle birlikte sinemalarda gösterildi, pazartesi günü ise online olarak yayınlandı. Dolayısıyla açıklanan izleyici sayısı, fragmanı sinemalarda gören seyircileri de içermiyor.

2009 yılında vizyona giren ilk Avatar filmi, 2,84 milyar dolar hasılat elde ederek tüm zamanların en çok kazanan filmi olma unvanını halen elinde tutuyor. Disney, seyircileri Avatar 2'nin epik macerasına hazırlamak için ilk filmi 23 Eylül'de sinemalarda gösterime sokacağını duyurdu. Avatar: Suyun Yolu ise 16 Aralık'ta vizyona girecek.

Yorumlar

Bu etkinlik için henüz yorum yapılmamıştır. Yukarıdaki bölümü kullanarak ilk yorum yapan siz olabilirsiniz.

Son Haberler