"Alman turistlerin bu yaz Türkiye'de tatil yapması mümkün görünüyor"

Alman turistlerin bu yaz Türkiyede tatil yapması mümkün görünüyor

Almanya Hükümetinin Turizm Sorumlusu Thomas Bareiss, Alman turistlerin Türkiye'ye gelebilmesi konusunda iyimser olduğunu ve gerekli koşulların yerine getirilmesi halinde bunun mümkün olacağını ifade etti. 

Alman Haber Ajansı DPA'ya konuşan Bareiss, "Üçüncü ülkelere yönelik seyahat uyarılarını da adım adım kaldırmayı düşünüyoruz. Enfeksiyon sayılarının düşük olması ve güvenlik standartları ile önlemlerin de üst seviyede uygulanması halinde seyahat uyarılarını devam ettirmek için bir neden görmüyorum" dedi.

DPA'nın haberinde ayrıca Bareiss'ın Alman turistlerin bu yaz Türkiye'de tatil yapmasını mümkün gördüğü de vurgulandı.

Hükümetin konuyla ilgili olarak Türkiye ile görüşme halinde olduğunu belirten Bareiss, "Dile getirdiğim koşullar çerçevesinde Alman turistlerin bu yaz Türkiye’de tatil yapmaları mümkün olacaktır" ifadesini kullandı. Bunun için iki ülke arasında havayolu ulaşımının olması gerektiğini vurgulayan Bareiss, bazı havayolu şirketlerinin yeniden uçuşlara başlayacağını duyurduğunu belirtti. Seyahat uyarısının Haziran ayının ortasından itibaren kalkacak olmasının, hem tatilciler, hem de Alman seyahat ekonomisi için önemli bir sinyal olduğunu dile getiren Bareis, "Bu normalleşme yönünde atılmış bir adım" dedi.

Alman hükümeti, corona virüs salgını nedeniyle konan seyahat uyarılarını ilk etapta 31 Avrupa ülkesi için, 15 Haziran’dan itibaren geçerli olmak üzere kaldırma kararı almıştı. Avrupa Birliği (AB) dışında kalan ülkeler ile ilgili ise henüz karar alınmadı.

Yorumlar

Bu etkinlik için henüz yorum yapılmamıştır. Yukarıdaki bölümü kullanarak ilk yorum yapan siz olabilirsiniz.

Son Haberler