"Orada Duruverseydi Zaman" eğitim için perde açacak

Orada Duruverseydi Zaman eğitim için perde açacak

Yüzyıllık Türkiye tarihini, iki perdelik müzikal gösterisi Orada Duruverseydi Zaman ile sahneye taşıyan sanatçı Pınar Ayhan, 2019 yılının ilk gösterisini Zafer Koleji'nde gerçekleştirecek.

Pınar Ayhan, Orada Duruverseydi Zaman isimli müzikal belgeselle, izleyicisini adeta zamanda yolculuğa çıkartıyor.

Karadeniz Vapuru, Çanakkale Savaşı'na dair birkaç hikaye, Özsoy Operası ve Köy Enstitüleri'nin anlatıldığı oyunun Proje Tasarımı Pınar Ayhan’a ait.

Dönem Araştırma ve Metin Yazarlığı'nı Banu Mertyürek Güler yapıyor. Rejisini Özgür Billur’un yaptığı, yapım ekibinde Sühan Ayhan’ın da yer aldığı oyunun Proje Koordinatörü Ayşe Karakoç. Geçen yıl Ankara, İstanbul, Eskişehir, Antalya, Kayseri, Bursa, Denizli, Balıkesir, Elazığ gibi pek çok ilde sahne alan gösterinin görsel tasarımı Aslı Sinman Kutluay, kostüm danışmanlığı ise Esra Başıbüyük tarafından gerçekleştiriliyor. Sahnede Pınar Ayhan'a piyanoda Şef Evren Kalaycıoğlu, perküsyonda Erdinç Aktuğ, viyolonselde Aslı Gültekin, klarnette Mustafa Cihan Aslan, bağlamada Ulaş Koray Gökben gibi deneyimli müzisyenlerin yanı sıra, semazen olarak Tolga Aktekin eşlik ediyor.

Zafer Koleji Erhan Demir Konferans Salonu’ndaki gösteri 12 Ocak 2019 Cumartesi akşamı saat 19.30’da yapılacak.

Gösterinin gelirinin ihtiyaç sahibi çocukların eğitimine kullanılacağını belirten Pınar Ayhan, bunun kendisini çok mutlu ettiğini belirtiyor. Ayhan, “Sanat toplumları aydınlatmanın, iyiliğe ulaşmanın önemli bir yolu. Bir köprü gibi... Eğer o köprüden geçerseniz daha aydınlık, daha ferah bir yola erişebiliyorsunuz. İşte bizim yaptığımız bu; sanatın siyaset, bilim, toplumsal hayattaki birleştirici ve onarıcı gücünü biliyor bu gücü sevgi ve iyiliğin hizmetinde kullanıyoruz” diyor.

Yorumlar

Bu etkinlik için henüz yorum yapılmamıştır. Yukarıdaki bölümü kullanarak ilk yorum yapan siz olabilirsiniz.