"Köprüden Önce Son Çıkış" AST'ta

Köprüden Önce Son Çıkış ASTta

Ankara Akademi Sanat Tiyarosu'nun "Köprüden Önce Son Çıkış" oyunu, Ankara Sanat Tiyatrosu'nda sahneleniyor.

Onur Erbilen'in yazıp yönettiği 2 perdelik oyunu 30 Mart 2017'ye kadar Ankara Sanat Tiyatrosu'nda izleyebilirsiniz.

Oyun Hakkında:

"Köprüden Önce Son Çıkış"; kolay yoldan para kazanarak, çok zengin olmanın yollarını bulup, hayatı önlerine serilmiş bir lezzet sofrası gibi görüp, iştahla saldıran iki bitirim ile üniversite mezunu eğitimli fakat işsiz bir genç kızın, aynı anda ölmeleri münasebetiyle öteki dünyada bir araya gelmeleri ve mahşer gününe kadar burada beraber olmak zorunda olmalarını hicivli bir dille işlemektedir.

Dünyadan alışkın oldukları zaaflarını da yanlarında getiren ve bulundukları yeri de dünyaya çevirmeye iştahla hevesli iki gencin karşısında, eğitimli olan genç sağduyuyu, bilgiyi temsil etmektedir. Paranın gücüyle dünyada her kapıyı açabilen, olmazı olduran gençler burada da bir yolunu bulup dünyaya yeniden dönebileceklerini, işlerine ve yaşamlarına kaldıkları yerden devam edebileceklerini düşünürler. Ancak öteki dünyanın bir takım katı kuralları vardır. Gençler bulundukları yerin kurallarını kendilerince yorumlamayıp, dünyada sıkça başvurulan kolaycılığa başvururlar. Geri dönebilmek ve ibret almış gibi görünmek için çırpınmdıkça, bataklığa iyice saplanırcasına işleri birbirine karıştırır ve komik duruma düşerler. Onlara yol göstermekle yükümlü Nekir Meleği de başarılı olamaz.

Hayatın ancak kaybedildiğinde değerinin anlaşıldığı ve hunharca yaşamanın zaten hayat olmadığı düşüncesinden yola çıkan ve günümüz insanının açgözlülüğünü, vahşice doğayı ve ilişkileri, kısacası insanlığı katledişinin yansıması olan "Köprüden Önce Son Çıkış", ibretlik bir seyir olmasının yanında, eğlenceli bir komedi ve başarılı bir sahne performansı da vaat ediyor.

Yazan ve Yöneten: Onur ERBİLEN
Dramaturg: Orhan KARATAŞ
Işık Tasarım: Çetin ATAY
Oyuncular: Muharrem BAYRAK, Kubilay KARABURÇAK, Z. Arya BAYRAK, Halil ESEN, Burçin ÖZSARI

Oyun programını aşağıdaki afişte görebilirsiniz.

  • Köprüden Önce Son Çıkış ASTta

Yorumlar

Bu etkinlik için henüz yorum yapılmamıştır. Yukarıdaki bölümü kullanarak ilk yorum yapan siz olabilirsiniz.