"Fareler ve İnsanlar" Yıldız Kenter Tiyatro Salonu'nda

Fareler ve İnsanlar Yıldız Kenter Tiyatro Salonunda

Onur Atacan'ın yönettiği "Fareler ve İnsanlar" tiyatro oyunu, Ankara Yenimahalle Nazım Hikmet Kültür Merkezi'nde sahnelenecek.

İki perdelik oyunu, 1 Aralık Cuma akşamı saat 20.00'da Yenimahalle Nazım Hikmet Kültür Merkezi Yıldız Kenter Tiyatro Salonu'nda izleyebilirsiniz.

Oyun hakkında:

Issız bir kasaba...

Umudunu yitirmiş insanlar… Yarını olmayan mevsimlik işçiler…Yalnızlıklarında kaybolmuş bu insanların arasında var olmaya çalışan iki dost: George ve Lennie…George sert, sabırlı ve zeki bir adamdır; Lennie ise zihinsel engellidir, son derece kuvvetli olmasına rağmen çocuksu bir karaktere sahiptir ve fare saplantısı vardır.

Uzun zamandır beraber olan bu ikilinin, tüm umutlarını yitirmiş insanların arasında en büyük şansları dostlukları ve hayalleridir. Bu hayaller, çiftlikteki diğer insanları da bir girdap gibi yavaş yavaş içine çeker; kasabadan kurtulmak için hayaller kurulur, planlar yapılır ve sonunda gitme zamanı gelir. Ne var ki, fareler ve insanların en iyi düşünülmüş planları genellikle boşa çıkar.

Yazan: John Steinbeck
Uyarlayan ve Yöneten: Onur Atacan
Dekor: Nazmi Karabacak
Kostüm: Güner Eskun
Müzik: Yücel Arzen
Ses Işık: Mustafa Algül
Oyuncular: Merve Sevi, Murat Makar, Murat Ilgar, Cüneyt Vural, Soner Enmutlu, Ubeyd Ünal, Cengiz Gül, Umut Yasar ve Poyraz

Yorumlar

Bu etkinlik için henüz yorum yapılmamıştır. Yukarıdaki bölümü kullanarak ilk yorum yapan siz olabilirsiniz.