Erkan Oğur Anatolian Blues - Tingvall Trio Ankaralılar ile buluşuyor

Erkan Oğur Anatolian Blues - Tingvall Trio Ankaralılar ile buluşuyor

Erkan Oğur Anatolian Blues - Tingvall Trio Ankaralı müzikseverlerle buluşuyor.

Konser 21 Mayıs Pazartesi akşamı MEB Şura Salonu'nda gerçekleşecek.

Konser saat 20.30'da başlayacak.

Konserin ilk yarısı Tingvall Trio, ikinci yarısı Erkan Oğur tarafından icra edilecek. Sanatçılar, konser sonunda ise ortak sahne ile kapanış yapacak.

Sanatçılar hakkında:

Ud, e-bow, perdesiz gitar, klasik gitar, elektro gitar gibi enstrümanlara olan yetkinliğinin yanı sıra vokal yaptığı parçalarda da ön plana çıkan Erkan Oğur, 1982'den bu yana sayısız albüm yayınladı, birçok değerli ismin çalışmalarına katkıda bulundu. 1994 yılında yayınladığı “Fretless” albümüyle Avrupa'da yılın en yaratıcı albümü ödülü kazanan usta müzisyen, Yazı Tura filmi için bestelediği müziklerle de 2004'te Altın Portakal En İyi Müzik Ödülü'nün sahibi oldu.

Erkan Oğur’a kontrbasda Matt Hall, pianoda Can Çankaya, davulda Turgut Alp Bekoğlu eşlik ediyor.

Tingvall Trio; bir İsveç, bir Alman ve bir Kübalı: Martin Tingvall, Jürgen Spiegel ve Omar Rodriguez Calvo. Bu üç adam, müziklerini paylaşmak üzere Hamburg’da bir araya geldi. Bir piyanist, bir bas gitarist ve bir baterist. Üçü birlikte pürüzsüz bir sesi meydana getiriyorlar. Öyle bir ses ki normalde caz dinlemeyen insanları bile kışkırtıyor.

Otuzdan fazla ülkede verdikleri konserler, Alman ECHO JAZZ tarafından “Yılın Ensemblesi” ve “Yılın Canlı Performansı” ödüllerini alan grup bugüne kadar biri canlı performans kaydı olan yedi stüdyo albümü kaydetti. Caz listelerinde bir numaradan düşmeyen hatta pop listelerinde bile görünen şarkılara imza atan grup, bir caz ensemble olarak oldukça popüler olmayı başardı.

Yorumlar

Bu etkinlik için henüz yorum yapılmamıştır. Yukarıdaki bölümü kullanarak ilk yorum yapan siz olabilirsiniz.