BizBizeX, Attoş'u Beklerken ve Bir Garip Orhan Veli Panora Sanat Merkezi'nde

BizBizeX, Attoşu Beklerken ve Bir Garip Orhan Veli Panora Sanat Merkezinde

Sinemedya Yapım tarafından sahnelenen BizBizeX, Attoş'u Beklerken ve Bir Garip Orhan Veli adlı oyunlar Panora Sanat Merkezi sahnesinde tiyatroseverlerle buluşacak.

BizBizeX, 4 Şubat Cuma günü saat 17.00'da; Attoş'u Beklerken yine 4 Şubat Cuma günü saat 20.00'da; Bir Garip Orhan Veli ise 5 Şubat Cumartesi günü saat 16.00'da Panora Sanat Merkezi sahnesinde.

Oyunlar hakkında:

BizBizeX

Alper Baytekin’in, modern, yepyeni gençlik oyunu BizBizeX prömiyer yapıyor…

Gençlik Tiyatrosu özellikle ülkemizde çok ihmal edilen bir alan… Yurt dışında pek çok örneği olmasına rağmen ülkemizde bu alana çok az üretim yapılmakta. Gençler, tamamen kendileri için üretilmiş bir oyunu hak etmiyor mu? Herkesin dilinde bulunan Z Kuşağı kavramı üzerine çok konuşulan ama az çalışılan bir alan. 45 dakikalık bir gösteri olan BizBizeX oyunu ise modern bir yapıya sahip anlatı türündeki oyunuyla yalnızca genç kuşağı hedef alıyor.

Çocuk tiyatrosu ve yetişkin tiyatrosu en çok yatırım yapılan alanlardan biriyken Gençlik Oyunları hep ihmal edilen bir alan olarak kalmakta. Ancak BizBizeX gençlere yönelik bir proje olarak tasarlandı. İçinde interaktif iletişimden, teknolojik etkileşime, stand-up tarzı anlatımdan, geleneksele ve meddah gösterisine, canlandırma ve tiplemelere kadar çok çeşitli bir çeşni barındıran BizBizeX gerçek seyircisi olan gençlere eğlenceli, dertleşmeli, etkileşimli, bol sohbetli bir sahne şovu vaat ediyor.

Yazan: Emrah Aktürk
Oynayan: Alper Baytekin
Yöneten: Alper Baytekin-Emrah Aktürk
Görsel Yönetmen: Alper Kaya
Kurgu: Güven Güngör

Attoş'u Beklerken

Efendim bu plazaların camları aynadandır, dışarıdan baktık mı kendimizi görürüz…

Emrah Aktürk’ün yazıp oynadığı Attoş’u Beklerken, yarım kalan hikayeleri anlatıyor. Geride kalanları, kurulamamış iletişimleri, uhdeleri… Bir cam silicisinin gözünden hayatlar, yaşananlar, yaşanamayanlar, tercihler, yönelimler, istekler ve çok daha fazlasını görüyoruz.

Çırağı Attoş’u bekliyor cam silicisi Attoş kimdir, nerededir, gelecek midir bilmiyoruz. Attoş ile beklenen nedir, buna oyunun sonunda siz karar vereceksiniz…

Oyun 45 dakika süreye sahiptir…

Yazan-Oynayan: Emrah Aktürk
Yöneten: Fırat Aygün
Işık ve Müzik Tasarım: Umut Eser
Oyuncu Koçu: Ayşegül Çaylı
Uygulama: Cihan Uysal
Yapımcı: Alper Kaya
Kurgu ve Uygulama: Mehmetcan Özel

Bir Garip Orhan Veli

Reha Özcan Kumpanyası'nın sahnelediği Bir Garip Orhan Veli, seyircisiyle buluşmaya devam ediyor.

Orhan Veli her gün bir başka rengini görüyordu hayatın...bazen hırçın dalgalar...bazen güneşli yağmurlar..evi bazen sığınak bazen zindan...bir gariplik vardı bu işte...önündeki çukuru göremezdi çünkü aklı başka yerdeydi...

Bir Garip Orhan Veli’de yaşama sevincini, umudunu, tutkularını, İstanbul sevdasını kusursuz bir dille bize aktaran ölümsüz şair Orhan Veli’nin dizeleri usta yazar Murathan Mungan'ın kalemiyle, Reha Özcan’ın etkileyici oyunculuğu ve yönetmen Murat Sarı ve Ayşegül Hardeyn'in modern yorumuyla sanatseverlerle yeniden buluşuyor. Bir Garip Orhan Veli oyununda teknolojinin ve müziğin harmanlandığı görüntülerle çarpıcı bir sahne dili kullanılıyor.

Yazan: Murathan Mungan
Yöneten: Murat Sarı-Ayşegül Hardern
Işık Tasarım: Ayşe Sedef Ayter
Müzik: Nejat Dimili, Cem İdiz
Animasyon: Reha Sakar

Yorumlar

Bu etkinlik için henüz yorum yapılmamıştır. Yukarıdaki bölümü kullanarak ilk yorum yapan siz olabilirsiniz.