Bilkent Oda Müziği Günleri

Bilkent Oda Müziği Günleri

Bilkent Oda Müziği Günleri, 1 Şubat – 20 Mart 2017 tarihlerinde “Ayhan Erman Anısına” gerçekleştirilecek.

Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi tarafından düzenlenen Bilkent Oda Müziği Günleri 7 konserden oluşuyor.

Etkinlik, zengin repertuvarıyla klasik Batı müziğinin en önemli dallarından biri olan oda müziğine dikkat çekmeyi ve bu alanda faaliyet gösteren grupları destekleyerek müzikseverlerle buluşturmayı amaçlıyor.

Bilkent Oda Müziği Günleri, kuruluşundan itibaren Bilkent Üniversitesinde oda müziği dersleri veren, oda müziğini tüm öğrencilerine sevdiren değerli sanatçı, hoca Ayhan Erman’a adanıyor.

Bilkent Konser Salonunda gerçekleşecek 7 konsere Türkiye’den ve yurt dışından 15 topluluk, 62 müzisyen katılacak. Konserlerde Bilkent Üniversitesi Müzik Bölümü öğrencileri, hocaları, mezunları ve profesyonel sanatçılar aynı sahnede buluşacak.

Bilkent Oda Müziği Günleri 1 Şubat’ta piyanolu yaylı çalgılar dörtlüsü BEGOA Ensemble ile iki piyano ve vurmalı çalgılardan oluşan Quattro per Due topluluğunun konseriyle başlıyor.

Şanlı Gitarlı başlığını taşıyan ikinci konserde değişik enstrümanların bir araya gelmesinden oluşan topluluklar yer alıyor. Soprano, klarnet ve piyano üçlüsü ile başlayacak konser, gitar-piyano ikilisi Duo 2 ve tenor, viyolonsel, gitardan oluşan Trio Anka’nın renkli programıyla sürecek. 15 Şubat tarihli konserde nefesli çalgılar toplulukları Anadolu Nefesli Beşlisi ile Golden Horn Brass yer alıyor.

Bilkent Üniversitesinin kurucusu İhsan Doğramacı anısına gerçekleştirilen 22 Şubat tarihindeki konser Hoca Bey’e Saygı başlığını taşıyor. Bu konsere katılan topluluklar Bilkent Kentet ile Eskişehir Ensemble.

1 Mart konseri, geçtiğimiz günlerde yitirdiğimiz besteci İlhan Baran’ın anısına adanmış. Bu konserde Baran Trio bestecinin Dönüşümler başlıklı eserini seslendirecek. Piyano ikilisi ve iki flüt, fagot, piyanodan oluşan dörtlü konserde yer alan diğer topluluklar.

Baroktan Tangoya başlıklı 8 Mart konserinde Bilkentli profesyonel müzisyenler yer alıyor. Duo 1+1’in sunacağı Barok müzik repertuvarından sonra Bilkent Solistleri ve bandoneon sanatçısı Tolga Salman Astor Piazzolla’nın tangolarını seslendirecek.

Devlet Sanatçısı piyanist Gülsin Onay ve bu yıl 37. sezonunu tamamlayan köklü topluluk Endellion String Quartet’in katılacağı konserle etkinlik sona erecek.

1 Şubat – 20 Mart tarihleri arasında Bilkent Konser Salonunda saat 20.00’de başlayacak konserlerin biletleri bilet.bilkent.edu.tr adresinden temin edilebilir.

Yorumlar

Bu etkinlik için henüz yorum yapılmamıştır. Yukarıdaki bölümü kullanarak ilk yorum yapan siz olabilirsiniz.