Bilkent Müzik Günleri...

Bilkent Müzik Günleri...

Bilkent Müzik Günleri’nin üçüncüsü 7 Şubat - 28 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek.

Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi tarafından düzenlenen Bilkent Müzik Günleri 7 konserden oluşuyor. Sanat Direktörlüğünü Kağan Korad’ın yaptığı etkinlik, zengin repertuvarıyla klasik Batı müziğinin en önemli dallarından biri olan oda müziğine dikkat çekmeyi ve bu alanda faaliyet gösteren grupları destekleyerek müzikseverlerle buluşturmayı amaçlıyor.

Bilkent Konser Salonunda gerçekleşecek 7 konsere 12 oda müziği topluluğu ile Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası katılacak. Konserlerde Bilkent Üniversitesi Müzik Bölümü öğrencileri, hocaları, mezunları ve profesyonel sanatçılar aynı sahnede buluşacak.

Bilkent Müzik Günleri 7 Şubat’ta Başar Can Kıvrak, Erkin Onay, Gökhan Bağcı, Özgür Baskın ve Ali Başeğmezler’den oluşan BEGOA Ensemble ile Özcan Ulucan, Tayfun İlhan, Can Özhan, Artemis Sis Balkız ve Erkan Özbek’ten oluşan beşlinin konseri ile başlayacak. Konserde Elgar ve Dvorak’ın piyanolu beşlileri seslendirilecek.

21 Şubat tarihindeki ikinci konser Bilkent Üniversitesinin kurucusu İhsan Doğramacı anısına gerçekleştirilecek. “Hoca Bey'e Saygı” başlıklı konserde Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrasını Işın Metin ve Barış Demirezer yönetecek. Konserin solisti Bilkent Müzik Hazırlık Lisesi öğrencisi Nilüfer Sude Güçlü. Nilüfer, 12. sınıfta keman çalımalarını Adilhoca Aziz ile sürdürüyor. Konser programı Mozart’ın “Türk” başlıklı 5. Keman Konçertosu (La majör, KV.219) ile Tchaikovsky’nin Fındıkkıran Süitinden (Op.71a) oluşuyor.

28 Şubat’ta Muhammedjan Sharipov (keman) ve Güneş Hızlılar’dan (arp) oluşan Duo Leo Saint-Saens, J.S. Bach, Tchaikovsky, Debussy ve Piazzolla’nın eserlerini seslendirecek. Cem Babacan-Başar Can Kıvrak Piyano İkilisi Rachmaninov’un Senfonik Danslar’ını yorumlayacak.

7 Mart’ta İlayda Yılmaz (klarnet), Özgür Deniz Kaya (viyolonsel) ve Eda Seviniş’ten (piyano) oluşan Kiana Trio ile Cem Önertürk, Ufuk Soygürbüz, Kıvanç Fındıklı, Ozan Evruk, Hüseyin Uçar’dan oluşan Anadolu Nefesli Beşlisi’nin konseri var. Gruba bu konserde Kutay Maktay (trompet), Cem Güngör (trombon) ve Hacer Özlü (kontrbas) de katılıyor.

14 Mart konserinde Derya Bozok (keman), Zeynep Ulutaş (viyolonsel) ve Gülnara Aziz’den (piyano) oluşan Ankara Trio Mendelssohn’un Trio’sunu, Ersun Kocaoğlu (keman), Şafak Erişkin (viyolonsel), Talia Özlem Baltacılar Bayoğlu’dan (piyano) oluşan Trio Kai Brahms’ın Trio’sunu (Op.8 No.1) seslendirecek.

21 Mart’ta Cem Önertürk ile Rustam Rahmedov Trio (Rustam Rahmedov, piyano; Gökhan Över, kontrbas; Serkan Alagök, davul) ile Salman - Korad Duo (Tolga Salman, bandoneon; Kağan Korad, gitar) ve Bilkent Solistleri (Irina Nikotina, keman; Adilhoca Aziz, keman; Sema Hakioğlu, viyola; Artur Rahmatulla, viyolonsel; Sergey Margulis, kontrbas) müzikseverleri stiller arası bir yolculuğa çıkaracaklar.

28 Mart tarihindeki konserle etkinlik sona erecek. “Fantastik Üçlüler” başlıklı konserde Geistesblitz Trio (Tolga Kulak, keman; Gözde Yaşar, viyolonsel; Emre Yavuz, piyano) Schubert’in Trio’sunu; Hande Dalkılıç (piyano), Erkin Onay (keman) ve Cem Akçora (korno)Bramhs’ın Trio’sunu seslendirecek.

7 Şubat – 28 Mart tarihleri arasında Bilkent Konser Salonunda saat 20.00’de başlayacak konserlerin biletleri bilet.bilkent.edu.tr adresinden temin edilebilir.

  • Bilkent Müzik Günleri...
  • Bilkent Müzik Günleri...
  • Bilkent Müzik Günleri...
  • Bilkent Müzik Günleri...

Yorumlar

Bu etkinlik için henüz yorum yapılmamıştır. Yukarıdaki bölümü kullanarak ilk yorum yapan siz olabilirsiniz.